Zortrax Prezentuje M200 Plus, niezawodną drukarkę 3D opartą na wielokrotnie nagradzanej Zortrax M200. M200 Plus wprowadza szereg nowości, takich jak obsługę komunikacji przez WiFi i Ethernet, dzięki czemu użytkownik może zdalnie kontrolować pracę wielu urządzeń, działających w ramach dużych, zautomatyzowanych farm drukarek, nową budowę extrudera, dotykowy wyświetlacz z intuicyjnym interfejsem, a także dostępność nowych, specjalistycznych materiałów, takich jak Z-SEMIFLEX.

Od czasu premiery Zortrax M200, staraliśmy się słuchać opinii naszych użytkowników. Technologia druku 3D cały czas się rozwija. Pojawiły się nowe rodzaje materiałów, potrzeba automatyzacji procesu produkcyjnego, a same urządzenia coraz częściej zaczęły stawać się nieodłącznym elementem zakładów produkcyjnych, czy biur projektowych. Naszym celem było dostosować najlepszą na świecie desktopową drukarkę 3D, do nowej rzeczywistości. Ponadto Zortrax M200 Plus jest doskonałym odzwierciedleniem koncepcji IoT, powiedziała Karolina Bołądź, Chief Product Officer w Zortrax SA.

Jakość przede wszystkim

Zortrax M200 do dzisiaj była jedną z najlepszych drukarek desktopowych na świecie. Wielokrotnie nagradzana, zarówno przez specjalistów, jak i entuzjastów druku 3D, wyróżniała się przede wszystkim bezawaryjnością, wysoką jakością wydruków oraz prostotą obsługi. Wszystkie te cechy stały się wyznacznikiem zintegrowanego ekosystemu Zortrax.

Zortrax M200 Plus to drukarka 3D pracująca w technologii LPD, stworzona z myślą o profesjonalnych i korporacyjnych klientach. To właśnie dla nich wprowadziliśmy możliwość łączenia drukarek w farmy i zarządzania nimi poprzez bezprzewodową łączność. Dzięki temu, jeden przeszkolony pracownik może koordynować produkcję wykonywaną nawet na kilkudziesięciu maszynach. To innowacyjne rozwiązanie, którego oczekuje dzisiejszy przemysł i specjaliści na całym świecie, powiedział Marcin Olchanowski, Chief Technology Officer w Zortrax SA.

Kolejna z nowości to wprowadzenie dotykowego wyświetlacza. Poruszanie się pomiędzy dostępnymi opcjami jest teraz niezwykle intuicyjne. Za szybkość przetwarzania danych odpowiada tutaj 4-rdzeniowy procesor. Ponad to, dotykowy interfejs pozwoli dodawać nowe funkcjonalności w ramach automatycznych aktualizacji w przyszłości. Zortrax M200 Plus został wyposażony również w kamerę, dzięki czemu użytkownik będzie mógł kontrolować stan wydruku z poziomu oprogramowania Z-SUITE.

Nowe funkcjonalności

Dzięki łączności  poprzez WiFi oraz Ethernet, można teraz szybko przesyłać pliki ZCODEX do wielu drukarek M200 Plus.  Istnieje również możliwość zapisania pliku na nośniku pendriva i uruchomienia wydruku manualnie z menu drukarki. Kolejną nowością jest możliwość zdalnego uruchamiania lub zatrzymania wydruku w aplikacji Z-SUITE, bez konieczności podchodzenia do drukarki. W połączeniu z wbudowaną kamerą pozwalającą na zdalne śledzenie pracy, nowe rozwiązania zostaną docenione przez użytkowników profesjonalnych zarządzających dużą liczbą urządzeń.

Szeroki wybór materiałów

Poza dobrze znanymi materiałami dla serii M, M200 Plus zyskuje możliwość drukowania z materiału Z-SEMIFLEX, który idealnie sprawdzi się przy tworzeniu elastycznych elementów, takich jak uszczelki, czy też gumowe elementy dla branży motoryzacyjnej lub realne modele naczyń krwionośnych oraz tętnic dla branży medycznej, które znacznie ułatwiają planowanie realnych zabiegów na pacjentach. Co ważne, zmiany wprowadzone na poziomie głowicy drukującej, pozwalają także na eksperymentowanie z innymi, niestandardowymi materiałami z zachowaniem najwyższej jakości i bezawaryjności.

O firmie Zortrax
Zortrax jest liderem w dziedzinie druku 3D. Firma założona w Olsztynie stworzyła zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorską drukarkę, oprogramowanie oraz materiały do druku. Rozwiązanie to skutkuje wysoką niezawodnością oraz możliwością pełnej kontroli nad procesem wydruku. Produkty Zortrax pozwalają tworzyć funkcjonalne prototypy, modele i projekty, co skraca czas oraz obniża koszty wielu procesów biznesowych. Systemy druku 3D Zortrax mogą być stosowane przez firmy różnej wielkości, od dużych zakładów po małe i średnie przedsiębiorstwa, a nawet jednoosobowe pracownie. Rozwiązania Zortrax rozwijane są od 2011 r. i spotykają się z uznaniem na całym świecie – firma zdobyła wyróżnienie w konkursie Design Alive Awards 2014, a drukarkę Zortrax M200 doceniła społeczność 3D Hubs przyznając jej tytuł najlepszego urządzenia typu plug&play. W kwietniu 2015 r. społeczność 3D Hubs uznała drukarkę Zortrax M200 za najlepsze na świecie urządzenie desktopowe. Zortrax był też pierwszym polskim projektem w serwisie crowdufundingowym Kickstarter, który zakończył się sukcesem. Obecnie zespół Zortrax liczy ponad 150 osób, firma współpracuje z wieloma resellerami, a także posiada pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie salon druku 3D – Zortrax Store w Warszawie. Zortrax nieustannie rozwija swoje produkty, kładąc szczególny nacisk na  zastosowania druku 3D w przemyśle.