Podczas oficjalnej wizyty w stolicy Warmii i Mazur, siedzibę Zortrax odwiedził Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Pan Piotr Dardzinski. Podczas spotkania z Prezesem Spółki, Rafałem Tomasiakiem, panowie rozmawiali o możliwościach bardziej efektywnego wykorzystania potencjału kadrowego, infrastruktury badawczej i własności intelektualnej w transferze nauki do biznesu. Wymieniono również poglądy na temat potencjału innowacyjności w gospodarce, związane z ministerialnym pomysłem utworzenia Narodowego Instytutu Technologicznego.

Po zakończeniu oficjalnych rozmów, Minister został oprowadzony po siedzibie firmy i zapoznał się z możliwościami drukarek 3D Zortrax. Zaprezentowano pokazowe wydruki 3D i ich imponujące zastosowanie w różnych branżach.

 

O firmie Zortrax
Zortrax jest liderem w dziedzinie druku 3D. Firma założona w Olsztynie stworzyła zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorską drukarkę, oprogramowanie oraz materiały do druku. Rozwiązanie to skutkuje wysoką niezawodnością oraz możliwością pełnej kontroli nad procesem wydruku. Produkty Zortrax pozwalają tworzyć funkcjonalne prototypy, modele i projekty, co skraca czas oraz obniża koszty wielu procesów biznesowych. Systemy druku 3D Zortrax mogą być stosowane przez firmy różnej wielkości, od dużych zakładów po małe i średnie przedsiębiorstwa, a nawet jednoosobowe pracownie. Rozwiązania Zortrax rozwijane są od 2011 r. i spotykają się z uznaniem na całym świecie – firma zdobyła wyróżnienie w konkursie Design Alive Awards 2014, a drukarkę Zortrax M200 doceniła społeczność 3D Hubs przyznając jej tytuł najlepszego urządzenia typu plug&play. W kwietniu 2015 r. społeczność 3D Hubs uznała drukarkę Zortrax M200 za najlepsze na świecie urządzenie desktopowe. Zortrax był też pierwszym polskim projektem w serwisie crowdufundingowym Kickstarter, który zakończył się sukcesem. Obecnie zespół Zortrax liczy ponad 150 osób, firma współpracuje z wieloma resellerami, a także posiada pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie salon druku 3D – Zortrax Store w Warszawie. Zortrax nieustannie rozwija swoje produkty, kładąc szczególny nacisk na  zastosowania druku 3D w przemyśle.