Po powrocie z ostatnich targów w Amsterdamie, zdaliśmy sobie sprawę, że ogromny sukces, który odnieśliśmy, i popularność naszych modeli oznacza więcej pracy w nadchodzących miesiącach. Z głowami pełnymi przemyśleń i wspomnień z targów AME, wiedzieliśmy, że będzie nam trudno stworzyć modele robiące jeszcze większe wrażenie, ale przyjęliśmy wyzwanie. Sprawdźcie sami, czy nam się udało.

Image

W sercu przemysłu

Tym razem zdecydowaliśmy sprawdzić jak rynek druku 3D radzi sobie w Wielkiej Brytanii i wziąć udział w jednych z największych targów technologicznych TCT 2016, zorganizowanych w jednym z centrów przemysłu – Birmingham. Podczas tegorocznej edycji targów, goście mogli odwiedzić stoiska firm z branży druku 3D i wziąć udział w konferencjach poświęconych najnowszym technologiom. Mamy już pewne rozeznanie, które stoiska i dlaczego zdecydowali się odwiedzić.

IMG_2397

Spotkanie na szczycie

Zachowanie skromności, jeśli chodzi o osiągnięcia, jest najlepszym nastawieniem, bo zostawia miejsce na poprawki, co w naszym przypadku oznacza większe i lepsze modele, które natychmiast wywołują efekt wow. Mówimy o tym, bo chcemy Wam pokazać nasz Z-Ride – rzeczywistych rozmiarów motocykl, który przeprojektowaliśmy po swojemu. Przygotujcie się na prawdziwy szok.

IMG_2371

Chociaż stworzenie tego arcydzieła wymagało wiele wysiłku, efekt był tego wart. Nie tylko dlatego, że stworzyliśmy kolejny model, który napawa nas dumą, ale też dlatego, że dzięki niemu możemy pokazać potencjał naszego najnowszego urządzenia – Zortrax M300. Poza godzinami pracy naszych projektantów, to właśnie dzięki tej drukarce mogliśmy wydrukować wszystkie elementy motocykla. A teraz nowa, wydrukowana wersja Triumpha Daytona jest gwiazdą naszego stoiska i już wzbudza zachwyt odwiedzających.

IMG_2369

Poza silnikiem, lusterkami i metalowymi mechanizmami, wszystkie 180 części zostało wydrukowane na Zortrax M300. Wybraliśmy tę drukarkę z konkretnego powodu, a mianowicie jej rozmiaru, który pozwolił nam na przeprojektowanie motocykla w dwa miesiące. Dzięki dużemu obszarowi roboczemu, który jak sama nazwa wskazuje wynosi 300mm w każdej osi, większość elementów została wydrukowana jako jedna część. Oczywiście tempo naszej pracy było wręcz ekstremalne i zmusiło niektórych członków zespołu Zortrax do pracy prawie dzień i noc, ale po złożeniu wszystkich części mogliśmy w końcu odetchnąć z ulgą i przedstawić naszej projekt dużej widowni.
Wierzymy, że ten model nie tylko zwróci Waszą uwagę swoim imponującym wyglądem, ale że posłuży też jako inspiracja do zastosowania drukarek 3D w Waszych działalnościach gospodarczych. Tym razem, pokazaliśmy Wam prawdziwym przykład na to, jak druk 3D może zostać wykorzystany w projektowaniu i prototypowaniu nawet potężnych maszyn przemysłowych.

IMG_2401

Jak sami możecie zobaczyć, wciąż tworzymy wielkie rzeczy pod względem tak rozmiaru, jak i jakości. Nasz, znany już Wam, Superbohater jest idealnym towarzyszem dla naszego motocykla, tym bardziej, że jest on jednym z Waszych ulubieńców.

IMG_2393

Ci z Was, którzy już nas trochę znają, pewnie spodziewali się, że tym razem też skupiliśmy się na różnorodności i postaraliśmy się, żeby nasze modele reprezentowały większość z najbardziej popularnych branży. Dodatkowo, żeby uniknąć jakichkolwiek wątpliwości, każdy model przypisany do konkretnej branży i opisany, razem z informacją o drukarce i materiale, z jakiego został wydrukowany.

IMG_2367

Także i tym razem, cieszymy się, że tak Wielu odwiedzających zajrzało na nasze stoisko. Oczywiście motocykl i Superbohater to tylko kilka dwa z wielu modeli, które przywieźliśmy do Birmingham. Jeśli chcecie się dowiedzieć, co jeszcze mamy dla odwiedzających, przeczytajcie jutrzejszą drugą część relacji z targów TCT w Birmingham.

IMG_2364

0 komentarzy