I znów się widzimy. Zrobiło się znacznie chłodniej od naszego ostatniego spotkania na TCT Show w Birmingham. Na szczęście spadające temperatury nie zniechęciły Was do zobaczenia się z nami we Frankfurcie nad Menem w Niemczech. Cieszymy się, że jesteście tu z nami, bo Zortrax na Formnext to gratka, której nie chcielibyście przegapić. Uwierzcie nam na słowo lub przekonajcie się sami poniżej. A najlepiej przyjdźcie, bo jak zwykle na Was czekamy, a to ostatnia szansa, żeby się z nami spotkać w tym roku.

frankfurt-FOTO_1_870x550px-2

Już Tu Byliśmy

Nie jesteśmy nowicjuszami jeśli chodzi o targi Formnext. Ubiegłoroczna edycja z pewnością była nie tylko okazją do zabawy, ale też do uzyskania wielu ciekawych informacji, tak dla nas, jak i dla Was. Event dotyczy wszystkich tematów, którymi jesteśmy zainteresowani. Co oczywiście oznacza technologie addytywne i narzędzia przemysłowe, jak również formowanie, projektowanie i doskonalenie produktów i wiele innych, które po prostu musicie zobaczyć będąc tutaj. Mamy bardzo dobre wspomnienia z ubiegłego roku, więc tym razem nasz Zespół dołożył wszelkich starań, by tegoroczna edycja była jeszcze lepsza. Czas na przedsmak tego, co czeka tych, którzy dołączą do nas we Frankfurcie. Jednym z mniej standardowych sposobów trafienia na nasze stoisko jest podążanie za zapachem. Aromat świeżo parzonej kawy unoszący się w powietrzu zaprowadzi Cię prosto do naszego baristy. Napij się filiżanki mocnej, ciemnej kawy, niech Cię rozgrzeje i poczekaj chwilę aż kofeina zacznie działać. A teraz przekonaj się, na co nas stać.

frankfurt-FOTO_2_870x550px

Gwiazdorska Obsada

Jesteśmy bardzo krytyczni odnośnie swojej pracy, dlatego nie wszystkie modele trafiły do obsady we Frankfurcie. Tylko najlepsze z najlepszych modeli przyjechały z nami na targi, razem z naszymi drukarkami: M200, M300 i Inventure. Nasze największe projekty na pewno przyciągną Waszą uwagę jako pierwsze. Nasz niesamowity motocykl, który nazywamy Z-Ride, i dobrze już znany, groźnie wyglądający i jednocześnie budzący zachwyt, Superbohater.

Ze względu na to, że jesteśmy mecenasami zastosowań technologii druku 3D i Ekosystemu Zortrax w wielu dziedzinach, postaraliśmy się, żeby branże takie jak medycyna, inżyniera, architektura, wzornictwo przemysłowe i produkty konsumenckie również miały swoich godnych przedstawicieli. Dlatego też, odwiedzając nasze stoisko, jesteście otoczeni różnorodnymi modelami. Niektóre z nich są już Wam znane, ponieważ pojawiły się na naszym blogu. Możecie dowiedzieć się więcej o wyciągarce, sztucznym sercu, szlifierce i przekładni w naszych artykułach. Na naszym stoisku czeka też na Was makieta architektoniczna i głośniki, które na pewno wzbudzą Wasz zachwyt. A to nie wszystko.

Czas Debiutantów

Mamy nadzieję, że mieliście okazję trochę nas poznać i zauważyliście, że nie mamy w zwyczaju siedzieć bezczynnie. Mając głowy pełne pomysłów, nie możemy się doczekać aż przekształcimy je w wyjątkowe modele, którymi będziemy mogli się z Wami podzielić. Wydarzenia takie jak Formnext motywują i zachęcają nas do włożenia jeszcze większego wysiłku w nasze projekty, bo mamy okazję widzieć Wasze reakcje na żywo. I mimo tego, że jesteśmy sentymentalnie nastawieni do naszych ulubionych modeli, postanowiliśmy pokazać Wam na Formnext dwa nowe. Jesteśmy przekonani, że nasi debiutanci wzbudzą Wasze zainteresowanie.

frankfurt-FOTO_3B_870x550px

Mechaniczna Precyzja

Chociaż na pierwszy rzut oka może się wydać niepozorny, nasz najnowszy model wydrukowany na Zortrax Inventure, z pewnością taki nie jest. Niedocenienie naszej małej przekładni byłoby dużym błędem. Mimo kompaktowego rozmiaru, tkwi w niej duży potencjał. Ci z Was, którzy z robotyką, inżynierią lub motoryzacją są za pan brat, z pewnością od razu rozpoznali, że to przekładnia cykloidalna. Jednak to, co zainteresuje Was najbardziej to fakt, że cały mechanizm został wydrukowany w Z-ULTRAT Plus jako jeden element dzięki technologii DSS. Przypomnijmy, że Z-SUPPORT to materiał, który rozpuszcza się w kontakcie ze specjalnym roztworem. W praktyce oznacza to, że nie musicie mechanicznie usuwać materiału podporowego. Po zanurzeniu w roztworze na pewien czas otrzymujecie precyzyjny wydruk. Spójrzcie sami. A ponieważ mamy słabość do łączenia różnych materiałów w jednym projekcie, podstawę przekładni wydrukowaliśmy w czerwonym Z-ABS na Zortrax M200.

frankfurt-FOTO_4B_870x550px

Mniejszy Szok

Ale czy na pewno? Nasz amortyzator został wydrukowany na Zortrax M200 w kilku materiałach dostępnych w naszej ofercie. Każdy z nich ma różne właściwości, a ich połączenie gwarantuje niesamowity efekt. Postanowiliśmy wydrukować sprężynę amortyzatora w Z-PETG, ze względu na jego wyjątkową wytrzymałość i elastyczność. PS, mała rada – sprężynę drukowaliśmy w poziomie dla uzyskania najlepszego możliwego efektu. Dla urozmaicenia kolorystyki, tłok i regulator wydrukowaliśmy z żółtego Z-ABS. Pozostałe części, takie jak obudowa serwomotoru, zostały wydrukowane z czarnego Z-HIPS ze względu na jego niesamowitą wytrzymałość i nowoczesne, matowe wykończenie.

Niezapomniane Chwile

Kolejne państwo, kolejne miasto. Czasami czujemy się jak na mini trasie koncertowej. Chociaż nie jesteśmy gwiazdami rocka, Wasze zainteresowanie i reakcja na nasze projekty sprawiają, że tak się właśnie czujemy. To dopiero drugi dzień Formnext, a Wy już postaraliście się, żeby te targi były wyjątkowe, nie dając nam chwili wytchnienia. Wiecie już, że lubimy wyzwania, więc nie zdziwi Was, że jesteśmy gotowi na więcej i już nie możemy się doczekać. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji spotkać się z nami we Frankfurcie, a akurat będziecie w pobliżu, zajrzyjcie na stoisko E24, Hala 3, Messe Frankfurt, a my postaramy się zapewnić Wam niezapomniane wrażenia. Czekamy na Was do piątku.

0 komentarzy