Co za dzień! Jak inaczej podsumować pierwszy dzień Konferencji Zortrax Experience, który spędziliśmy w gronie naszych partnerów biznesowych, otoczeni pięknymi jeziorami i najnowszą technologią?photo-blog5

Czas na premiery!

Jeżeli chodzi o niespodzianki, byliśmy dobrze przygotowani na przybycie naszych Resellerów i gości z całego świata – pomyśleliśmy o każdym elemencie Ekosystemu Zortrax: oprogramowaniu, materiałach i oczywiście drukarkach 3D. Premiery niektórych z nich zostały ogłoszone już podczas prezentacji poprzedzającej panel dyskusyjny, ale na bliższe zapoznanie się z nowościami widownia musiała poczekać na rozpoczęcie sesji Hands-on Lab.

Zawsze aktualne

Wszyscy uczestnicy mogli wreszcie zobaczyć, dotknąć i poznać możliwości najnowszych produktów. Zacznijmy jednak od początku, sprawdzając co możemy zrobić z modelem zanim przystąpimy do druku mając do dyspozycji najnowszą wersję Z-SUITE 2.0. Nasi użytkownicy są już zapewne przyzwyczajeni do regularnych aktualizacji naszego dedykowanego oprogramowania, które mają na celu poprawienie drobnych usterek oraz dodanie nowych funkcjonalności. Wersja 2.0 to jednak coś zupełnie nowego. Pośród wprowadzanych opcji znalazły się edytowalne podpory, opcja łatania siatki modelu oraz możliwość korzystania z zakładek umożliwiających prace nad kilkoma projektami jednocześnie. Ekran dotykowy umieszczony w sekcji Hands-on pozwolił uczestnikom konferencji samodzielnie zapoznać się z nowymi możliwościami naszego slicera.photo-blog2

Więcej, lepiej i skuteczniej

Podczas ogłaszania premier nie mogło zabraknąć też materiałów do druku. Nie tak dawno zaprezentowaliśmy pierwszy w naszej ofercie materiał zapewniający ochronę przeciwko wyładowaniom elektrostatycznym – Z-ESD, a także dodaliśmy nowe odcienie Z-HIPSu. Wspominając o kolorach, poszerzyliśmy również dostępną paletę barw przepuszczającego światło Z-GLASSu, tak byście mogli jeszcze lepiej testować jego przeźroczystość!

Zdecydowaliśmy się również sięgnąć po jeden z najpopularniejszych na rynku materiałów – PLA. Nadaliśmy mu nazwę Z-PLA Pro, ponieważ dzięki naszym modyfikacjom, materiał oferuje elegancką matową powierzchnię i zmniejszoną kurczliwość, co czyni go idealnym do tworzenia modeli bogatych w szczegóły lub do zastosowań wymagających użycia biodegradowalnych substancji.

Razem z Z-PLA Pro wprowadziliśmy do oferty również Z-ASA Pro – materiał, który spełni oczekiwania użytkowników chcących testować swoje modele w zmiennych warunkach zewnętrznych. Z-ASA Pro jest odporny na działanie promieni słonecznych (UV), wilgotność, wysoką temperaturę i sprawia, że wydrukowane z niego modele są wytrzymałe na substancje chemiczne.

Co więcej, zaprezentowaliśmy również dwa nowe materiały: Z-PLA, który jest przyjazny dla środowiska i doskonały do szczegółowych, skomplikowanych modeli oraz Z-PETG – przystosowany do przemysłowych zastosowań i oferujący odporność na substancje chemiczne, oleje i temperaturę. Dla Waszej wygody, oba z nich dostępne będą w formie kartridży – niektórzy z Was mogą się już domyślać co to oznacza.

I oto jest!

Oczywiście, mowa o naszej najbardziej kompaktowej, profesjonalnej drukarce 3D – Zortrax Inventure. Przyznajemy, że musieliście poczekać by zobaczyć ją na własne oczy, ale zapewniamy, że było warto! Co ma wisieć, nie utonie, jak mówią, jednak chcielibyśmy jeszcze raz podziękować za Waszą cierpliwość i szansę przygotowania jeszcze lepszego urządzenia.

Co w zestawie?

Rozwiejmy wątpliwości odpowiadając na najważniejsze pytania. W podzięce za Waszą wytrwałość, oferujemy naszym użytkownikom nie jeden, a dwa dostępne w formie kartridży materiały: Z-PLA i Z-PETG. Za sprawą podwójnego ekstrudera, wprowadzamy także materiał podporowy Z-SUPPORT. Brzmi znajomo, ale w rzeczywistości dokonaliśmy kilku poprawek w jego składzie, dzięki czemu jest on rozpuszczalny w samej wodzie, bez potrzeby dodawania jakiegokolwiek aktywatora do Stacji DSS.photo-blog4

Teraz i zawsze

„Teraz możemy drukować w 3D w Polsce!” – to słowa wypowiedziane przez prowadzącego Wojciecha Szeląga podczas rozpoczęcia konferencji jako komentarz odnośnie zmian, które zaszły na rynku 3D na przestrzeni ostatnich dekad. Wierzymy, że mamy spory udział w kształtowaniu, zarówno lokalnego jaki i globalnego przemysłu 3D. Jakość produktów Zortrax przemawia sama za siebie, jednak nie zamierzamy zwalniać tempa i jesteśmy pewni, że kolejne wielkie osiągnięcia czekają!photo-blog3

0 komentarzy