13 i 14 maja 2016 roku na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku odbyła się I edycja Pikniku Druku 3D. W ciągu 2 dni imprezę odwiedziło kilkuset zwiedzających z całego regionu. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji związanych z technologią druku 3D, a punktem kulminacyjnym było złożenie 2-metrowej miniatury ełckiej wieży ciśnień, wydrukowanej na drukarkach 3D.

Odwiedzający mogli również podziwiać ekspozycję gotowych wydruków 3D, samochody elektryczne i paralotnie z innowacyjnym oświetleniem. Nie zabrakło drukarki 3D Zortrax M200, która przez cały czas trwania pikniku dostarczała kolejnych wydruków 3D wysokiej jakości.

I edycja Pikniku Druku 3D okazała się być ogromnym sukcesem. Trzymamy kciuki, aby w kolejnych latach impreza przyciągała coraz więcej pasjonatów nowoczesnych technologii i druku 3D z całej Polski.

Edukacja rynku i wsparcie lokalnych społeczności to bardzo ważny aspekt, który firma Zortrax podkreśla od momentu powstania. Warto wspomnieć, że drukarki 3D Zortrax M200, znajdują się już w 180 budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, biblioteki i Domy Kultury na terenie województwa mazowieckiego. Spółka organizowała również specjalistyczne szkolenia stacjonarne dla wszystkich zainteresowanych użytkowników, dostarczyła niezbędne oprogramowanie, przygotowała materiały szkoleniowe, w tym również platformę e-learningową oraz zaopatrzyła punkty w roczne zapasy materiałów eksploatacyjnych.

Komentarze są zamknięte.