Obecne zamówienia na drukarkę 3D Zortrax Inventure zaczną być realizowane od końca kwietnia, a nowe zamówienia będą realizowane od lipca 2016 r. Opóźnienie wynika z dotychczasowych problemów z produkcją innowacyjnego, rozpuszczalnego materiału podporowego.
W tym czasie pracowano również nad kolejnymi usprawnieniami drukarki 3D.

Firma Zortrax, jeden z europejskich liderów w dziedzinie druku 3D, poinformowała o opóźnieniach w dostawach swojej najnowszej drukarki 3D – Zortrax Inventure. Firma pragnie przeprosić klientów, którzy złożyli zamówienia przedpremierowe i nie otrzymali jeszcze urządzenia – wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane od końca kwietnia tego roku. Nowe zamówienia będą realizowane od lipca 2016 r. Klienci, którzy dokonali zamówienia przedpremierowego otrzymali możliwość zwrotu pieniędzy lub złożenia ponownego zamówienia w cenie, jaka obowiązywała w grudniu 2015 r.

Opóźnienie wynika z problemów z produkcją innowacyjnego materiału podporowego, rozpuszczalnego w roztworze wodnym, co znacznie upraszcza proces obróbki gotowego modelu 3D. Większość wydruków 3D wymaga ręcznego usuwania materiału podporowego po zakończeniu drukowania, który umożliwia powstanie np. elementów modelu wystających poza jego główną bryłę. Rozwiązanie zastosowane w Inventure nie było do tej pory dostępne w tym segmencie drukarek 3D, a jego skład i właściwości wprowadzają nową jakość na rynku.

Firma Zortrax wykorzystała ten czas na wprowadzanie dalszych usprawnień drukarki 3D Inventure. Modyfikacji uległa m.in. stacja do rozpuszczania materiału podporowego z gotowych modeli, która pozwala teraz kontrolować i utrzymywać stałą temperaturę roztworu wodnego, w jakim usuwany jest zbędny materiał.

Jednocześnie Zortrax pragnie poinformować, że sytuacja, która spowodowała opóźnienia została już zażegnana i nowe zamówienia będą realizowane zgodnie z podanym wyżej terminem. Firma pracuje również nad nowymi modelami drukarek 3D i materiałami do druku, które zostaną zaprezentowane jeszcze w tym roku.

Komentarze są zamknięte.