Zortrax to przede wszystkim niezawodność, dlatego postanowiliśmy zrobić krok dalej i sprawić, by drukowanie było jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej intuicyjne. Osiągnęliśmy ten cel dzięki nowej aktualizacji oprogramowania Z-SUITE. Zobacz, co najnowsza wersja ma do zaoferowania.

1.7.1 vs 1.7.2

Zoptymalizowaliśmy algorytm odpowiedzialny za górne warstwy, dzięki czemu wyeliminowaliśmy efekt tzw. „pillowingu”, który nie jest obcy entuzjastom druku 3D.

z-suite2-minok1.7.1 vs 1.7.2

Przypomnijmy jednak, że efekt polega na tworzeniu się na górnych warstwach wydruku grudek, a nawet dziurek. Można tego uniknąć, upewniając się, że górna powierzchnia modelu jest odpowiednio wydrukowana. W praktyce oznacza to, że model musi mieć odpowiednią liczbę górnych warstw – im mniejsza grubość warstwy, tym więcej górnych warstw jest potrzebnych.

Zdjęcia przedstawiają modele wydrukowane z mniejszym wypełnieniem, przy którego użyciu efekt „pillowingu” pojawia się najczęściej.

IMG_0270_r-minok1.7.1 vs 1.7.2

Udoskonaliliśmy górne warstwy, więc efekt pillowingu nie stanowi już problemu. Od teraz, nie musisz zastanawiać się nad najbardziej odpowiednią liczbą górnych warstw. Z-SUITE robi to za Ciebie.

To jednak nie wszystko. Poprawiliśmy też drukowanie cienkich ścianek. Nasi użytkownicy zgłosili nam problem z niedostateczną ilością materiału w określonych obszarach modeli. Zajęliśmy się również tą kwestią, więc kolejny problem z głowy.

IMG_0266_r-min-11.7.1 vs 1.7.2

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych użytkowników, postanowiliśmy przywrócić też modyfikowanie liczby dolnych warstw. Zalecana liczba jest zawsze wartością domyślną ustawioną fabrycznie, ale możesz dodać lub odjąć kilka warstw, żeby podstawa Twojego modelu była grubsza lub cieńsza, zależnie od przeznaczenia modelu.

z-suite4-minpok1.7.1 vs 1.7.2

Jak zawsze, wersja 1.7.2 oprogramowania Z-SUITE jest do pobrania na ZORTRAX Support Center i jest odpowiednia tak dla systemów Windows, jak i MAC OSX.

0 komentarzy