Ponad miesiąc temu zaktualizowaliśmy nasz Z-SUITE, teraz pora na nową wersję firmware drukarek Zortrax M200. Sprawdź wszystkie nowe funkcje i usprawnienia wprowadzone wraz z wersją 1.0.4!

zortrax_firmware_update_blog

Powiadomienia dźwiękowe

W celu usprawnienia komunikacji pomiędzy użytkownikiem, a drukarką 3D Zortrax M200 zdecydowaliśmy się wprowadzić powiadomienia dźwiękowe. Od tej pory usłyszysz dźwięk za każdym razem, gdy urządzenie przechodzi w tryb Pauzy. Warto dodać, że funkcja ta działa wyłącznie, gdy Pauza została zaplanowana przez program Z-SUITE. W przypadku Pauzy ustawionej ręcznie, dźwięk nie zostanie odtworzony.

Użytkownik zostanie również każdorazowo powiadomiony krótkim sygnałem o podgrzaniu ekstrudera po załadowaniu lub zmianie szpuli materiału.

Wszystko jasne

Wychodząc naprzeciw wymaganiom użytkowników, w szczególności mówiących po hiszpańsku, niemiecku i francusku, wprowadzamy te trzy wersje językowe do menu drukarki. Mamy nadzieję, że usprawni to pracę z naszymi urządzeniami.

Ulepszona ekstruzja

Pierwszą rzeczą, którą zapewne zauważysz jest dodanie ekstruzji małej ilości materiału przed wznowieniem drukowania po wyjściu z trybu Pauzy. Użytkownik zostanie także powiadomiony o konieczności oczyszczenia końcówki dyszy z nagromadzonego materiału przed ponownym przystąpieniem do pracy.

Od teraz masz również większą kontrolę nad chłodzeniem ekstrudera, a opcja zupełnego wyłączenia wiatraków dostępna jest z poziomu urządzenia.

Usprawnienia

Automatyczna kalibracja stała się łatwiejsza, a ustawianie przestrzeni roboczej bardziej precyzyjne i szybsze.

Aktualizacja 1.0.4 pozwala także dokładniej śledzić zużycie materiału Z-PETG.

Kompletna lista zmian wprowadzonych przez aktualizację Firmware do wersji 1.0.4:

– Dodanie powiadomień dźwiękowych (powiadomienie o rozgrzaniu ekstrudera po załadowaniu i zmianie materiału),

– Dodanie menu sterowania wiatrakami,

– Zmiana systemu automatycznej kalibracji z precyzyjniejszymi powiadomieniami,

– Nowe wersje językowe menu: hiszpańska, niemiecka i francuska,

– Dodatkowa ekstruzja materiału przy przejściu z trybu Pauzy do napełniania dyszy oraz dodanie powiadomienia o konieczności usunięcia nadwyżki materiału,

– Poprawa monitorowania zużycia Z-PETG,

– Dodanie sygnału dźwiękowego przy pauzowaniu druku zaplanowanym przez Z-SUITE.

0 komentarzy