Fakt, że dostarczamy godne zaufania i docenione przez użytkowników produkty nie oznacza, że siedzimy bezczynnie. Wręcz przeciwnie. Nieustannie pracujemy, żeby nasze produkty były jeszcze bardziej niezawodne, więc zamiast spocząć na laurach, postanowiliśmy przeprojektować nakładkę na ekstruder, przeznaczoną dla drukarek Zortrax M200 i M300. Tym razem, przedstawiamy nową wersję nakładki i jednocześnie zachęcając Was do wymiany dotychczasowej V1 na nową V2.

BLOG-extruder_cover_v1_v2-850x275px-2

Poza nadawaniem finalnego wyglądu, dotychczasowa, drukowana nakładka na ekstruder funkcjonowała jako przekładka między obwodem drukowanym ekstrudera a jego aluminiową osłoną. Zabezpieczała też obwód i wszystkie podłączone do niego przewody. Jej najważniejszą funkcją jest jednak ochrona przewodu ekstrudera.

Prawdopodobnie każdy użytkownik drukarek Zortrax, zauważył, że przewód ekstrudera ulega zwiększonemu zużyciu, dlatego potrzebuje dodatkowej ochrony ze względu na częstą i długotrwałą eksploatację podczas procesu druku. Dlatego też, projektując nakładkę V2, skoncentrowaliśmy się na wprowadzeniu udoskonaleń, które wydłużą trwałość przewodu ekstrudera. Nowa nakładka została wyposażona w mocowanie, które lepiej trzyma przewód.

BLOG-fotka-870x274px-uppercover-2

Do tej pory, nałożona na ekstruder nakładka V1 zabezpieczała przewód przed nadmiernym wyginaniem. Teraz, udoskonalona wersja nakładki chroni przewód w miejscu, w którym jest narażony na największe odkształcenia, czyli zaraz przy złączu. Od tej chwili, przewód jest całkowicie zabezpieczony wewnątrz nakładki, co w efekcie sprawia, że ma on lepszą pozycję podczas całego procesu drukowania.

BLOG-fotka-top-min-1-2

Co więcej, podawanie materiału stało się jeszcze łatwiejsze, ponieważ przeprojektowaliśmy otwór na podajnik materiału. Od teraz, podajnik jest ściśle zabezpieczony, bez ryzyka wysuwania się z nakładki.

bokplusmaterial-2

Nakładka na ekstruder V2 przejęła wszystkie dotychczasowe funkcje V1, a jej dodatkowe funkcjonalności zmniejszają ryzyko awarii przewodu ekstrudera. Podnieś poziom niezawodności Twojej drukarki z serii M.  Wydrukuj nową, lepszą nakładkę na ekstruder i zastąp nią poprzednią wersję – plik modelu nakładki V2 dostępny jest tutaj.

0 komentarzy