Po ostatniej aktualizacji Z-SUITE, czyli wersji 1.7.2.1, od razu zabraliśmy się do pracy, żeby jeszcze bardziej ułatwić drukowanie na urządzeniach Zortrax. Tym razem, przedstawiamy wersję 1.8.0 oprogramowania, która zawiera nie tylko udoskonalone, ale też nowe, przydatne funkcjonalności, które sprawią, że drukowanie będzie jeszcze bardziej efektywne. Oto, co się zmieniło.

Podgląd umiejscowienia szwu

Podgląd szwu jest jedną z najważniejszych nowych opcji Z-SUITE 1.8.0. Jak zapewne wiesz, każdy początkowy punkt nowej warstwy materiału tworzy szew na wydruku. Po wygenerowaniu .zcode, szew staje się wyraźnie widoczny przy powiększaniu modelu gotowego do wydruku. Jeśli chcesz sprawdzić jak szew będzie wyglądał przed faktycznym wydrukiem, Z-SUITE 1.8.0 daje Ci tę możliwość. Spójrz na filmik poniżej.

Podgląd części

Skoro już rozmawiamy o osobnych częściach wydruku, kolejna z nowych opcji pozwala na coś więcej. Po wygenerowaniu modelu w formacie .zcode, możesz zobaczyć wszystkie jego części składowe, w tym raft i podpory, w widoku roboczym. Podgląd części pozwala na obejrzenie każdego elementu wydruku osobno. Poza opcją pauzy, w menu narzędzi znajduje się też lista elementów, które możesz zobaczyć lub ukryć w podglądzie. Na przykład, możesz odznaczyć model, żeby zobaczyć jak wyglądają i gdzie zostaną umieszczone podpory modelu. Obejrzyj filmik, żeby zobaczyć możliwe kombinacje do wyboru.

Menu podziału

Jesteśmy przekonani, że przy drukowaniu dużych modeli często używałeś opcji podziału. A ponieważ nasze materiały do druku idealnie nadają się do obrabiania różnymi technikami, na pewno próbowałeś skleić dwie lub trzy części, żeby stworzyć jeden duży model. Dlatego postanowiliśmy udoskonalić menu podziału. Jego opcje są proste: możesz dostosować suwak lub podzielić model przez naciśnięcie znaków „+” i „-„. Dodatkowo, używając ikony „1/2”, możesz podzielić model na pół w wybranej osi. Co więcej, możesz też eksportować i zachować obie połowy wydruku w jednym pliku lub dwóch osobnych.

Zmiana rozmiaru

Dodatkowo, wprowadziliśmy opcję, która sprawia, że zmiana rozmiaru modelu jest jeszcze łatwiejsza. Od teraz, możesz zmienić rozmiar modelu na taki, jakiego dokładnie potrzebujesz. Wystarczy, że wpiszesz dokładną wartość w milimetrach. Po prostu kliknij „%”, żeby zmienić wartość na „mm”. Ta opcja jest bardzo przydatna za każdym razem, kiedy chcesz zmienić wysokość, szerokość lub grubość modelu, mając jednocześnie pewność, ze wymiary będą wyjątkowo precyzyjne.

 

Pobierz najnowszą aktualizację Z-SUITE i przekonaj się, co nowe opcje mają Ci do zaoferowania. Jak zwykle, aktualizacja jest dostępna w sekcji „Downloads” na naszym Zortrax Support Center.

A oto cała lista zmian:

– wprowadzenie podglądu umiejscowienia szwu,

– wprowadzenie podglądu osobnych części modelu w  formacie .zcode,

– wprowadzenie bardziej intuicyjnego menu podziału modelu,

– dodanie możliwości skalowania w milimetrach,

– dodanie możliwości eksportowania podzielonych modeli jako osobnych plików,

– dodanie możliwości obrotu modelu na podstawie odbić lustrzanych,

– poprawienie obrotu modelu,

– poprawienie generowania suportu,

– poprawienie sposobu wyliczania czasu druku,

– poprawienie skrótów klawiaturowych,

– dodanie powiadomień o dostępnych aktualizacji firmware’u.

0 komentarzy