W kategorii „Nauka, medycyna, przemysł”, jury pod kierownictwem Marka Adamczewskiego, nagrodziło drukarkę 3D Zortrax M200, zaprojektowaną przez Rafała Tomasiaka i Marcina Olchanowskiego. Innymi wyróżnionymi produktami zostały m.in. autobus Solaris Urbino, nożyczki Renomed, Motion Sensor Fibar Group czy fotel NU.

“Zdobycie takiego wyróżnienia cieszy nas podwójnie” – powiedział Rafał Tomasiak, CEO Zortrax i jeden z projektantów drukarki. „Nasz produkt pomaga designerom i architektom w ich codziennej pracy, pozwalając szybko i niewielkim kosztem wizualizować w 3D i prototypować pomysły, które przychodzą im do głowy. Cieszę się, że mogą przy tym pracować z urządzeniem, które wyróżnia się nie tylko jakością i wydajnością, ale również formą. Zwłaszcza, że wielu producentów drukarek 3D nie przykłada dużej roli do designu urządzeń, traktując je jedynie jak maszyny przemysłowe, a wręcz część drukarek sprzedawanych jest jako zestawy do samodzielnego montażu. W takim modelu oczywiście trudniej o ciekawą formę”.

Celem konkursu jest promocja doskonałego wzornictwa na europejskim poziomie. Wyróżnienie prestiżowym znakiem TOP DESIGN award stanowi potwierdzenie wybitnej jakości wzorniczej. Oceny zgłoszonych produktów dokonuje niezależne jury, złożone z wybitnych międzynarodowych specjalistów w dziedzinie designu. W 2015 r. konkurs TOP DESIGN award odbył się po raz 7.

Wszystkie nagrodzone produkty znaleźć można pod adresem www:http://www.arenadesign.pl/pl/kreatywni/laureacji_top_design_award_2015/

 

Komentarze są zamknięte.