Zortrax DLA INWESTORÓW.

informacje
PODSTAWOWE

Zortrax S.A. jest polskim dostawcą kompleksowych niezwodnych rozwiązań w obszarze druku 3D. Spółka została zarejestrowana
w grudniu 2013 roku. Pomimo krótkiej działalności gospodarczej, zdążyła już z powodzeniem wprowadzić na rynek autorską drukarkę 3D Zortrax M200, unikalne oprogramowanie (Z-Suite)
i materiały do druku (Z-Filament Series).
Swoją działalność prowadzi na rynkach na całym świecie, sprzedając swoje produkty m.in. w największych krajach europejskich oraz w USA i Kanadzie, a także na rynkach Azjatyckich i w Ameryce Południowej.

Nieustannie Zortrax prowadzi dalsze prace badawcze w celu ulepszenia metod druku oraz poprawy precyzji i możliwości drukarek 3D. Uwzględniając aktualne potrzeby rynku i oczekiwania klientów branży druku 3D, zaprojektował nową drukarkę Zortrax Inventure, której premiera miała miejsce w maju 2015 r. w Warszawie. Urządzenie przeznaczone dla profesjonalistów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z drukiem 3D (tzw. entry level), wyposażone w funkcje znane dotąd z bardzo drogich urządzeń. Najważniejszymi z nich będzie podgrzewana komora oraz zastosowanie rozpuszczalnego materiału podporowego, co pozwoli na drukowanie jeszcze bardziej skomplikowanych modeli niż dotychczas i otworzy możliwości technologii druku 3D przed przedstawicielami kolejnych branż.

Spółka swoje produkty kieruje przede wszystkim do klientów biznesowych, ale ze względu na łatwość użytkowania, przystępność finansową oraz unikalny design, drukarki Zortrax są również wybierane przez konsumentów indywidualnych. Ideą działalności Zortrax jest stosowanie nowatorskich rozwiązań i wysokiej jakości materiałów zapewniających wysoką jakość i precyzję druku, a jednocześnie umożliwiających drukowanie profesjonalistom oraz osobom nieposiadającym znaczącej wiedzy i umiejętności w zakresie druku 3D.

Rozwiązania Zortrax dostępne są obecnie w ponad 50 krajach na całym świecie, gdzie zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia, w tym te najważniejsze – od użytkowników wykorzystujących tę technologię w swojej codziennej pracy. Wśród nich należy wymienić nagrodę przyznawaną przez społeczność holenderskiego portalu 3DHubs. W roku 2015 w kwietniowym rankingu 3DHubs drukarka 3D Zortrax M200 otrzymała miano najlepszej drukarki desktopowej 3D na świecie. Jednak nie był to pierwszy raz, gdy społeczność portalu 3DHubs doceniła drukarkę 3D Zortrax M200. Debiut nastąpił już grudniu 2014 r., gdy drukarkę 3D Zortrax M200 uznano nalepszym urządzeniem typu Plug&Play. Natomiast w listopadzie 2015 roku sukces z poprzedniego roku został powtórzony, co świadczy o tym, iż nie ma ona sobie równych. W cieniu sławy drukarki 3D Zortrax M200 i całej firmy Zortrax nie pozostaje sam Prezes – Pan Rafał Tomasiak, który w listopadzie 2015 r. otrzymał tytuł „Przedsiębiorcy Roku EY” w kategorii „Nowy Biznes” w polskiej edycji konkursu EY Entrepreneur Of The Year.