Zortrax Inkspire

Fotopolimerowa drukarka 3D w technologii UV LCD

Zortrax Inkspire drukuje do 8 razy szybciej i do 9 razy dokładniej
od wiodących drukarek 3D typu SLA

Powiadom mnie

Nie przegap premiery Zortrax Inkspire. Wypełnij formularz, aby otrzymać powiadomienie, gdy będzie dostępna.

Pole wymagane
Pole wymagane
*Wszystkie pola sa wymagane

Nowa jakość druku z żywicy fotopolimerowej

Technologia UV LCD w Zortrax Inkspire opiera się na ekranie LCD o wysokiej rozdzielczości z podświetleniem LED UV,
które utwardza fotopolimery warstwa po warstwie

Mikroskopijna precyzja
Najmniejszy możliwy obiekt wydrukowany na Zortrax Inkspire to prostopadłościan o rozmariach 50x50x25 mikronów
Stała prędkość
Ta sama wysoka prędkość 20-36 mm/h jest utrzymywana niezależnie od wielkości wypełnienia pola roboczego
Kompatybilne żywice
Obsługiwane są wszystkie żywice, które można utwardzać światłem o długości fali 405 nm
Elastyczne ustawienia
Ustawienia drukowania, takie jak czas naświetlenia warstwy lub przerwy między warstwami, można zmieniać na bieżąco.

Poznaj technologię UV LCD

Dwie tradycyjne techniki druku 3D z żywicy fotopolimerowej to SLA (Stereolithography) I DLP (Digital Light Processing). W przypadku SLA dokładność pozostaje stała, ale szybkość działania jest odwrotnie proporcjonalna do ilości obszaru roboczego zajmowanego przez model. Przy DLP stała jest szybkość działania, ale precyzja spada wraz ze wzrostem ilości wykorzystywanego obszaru roboczego. Zortrax UV LCD oferuje stałą wysoką prędkość i precyzję, niezależnie od tego, ile przestrzeni roboczej jest w użyciu.

Produkcja seryjna

Drukarki Zortrax Inkspire 3D mogą być dowolnie łączone ze sobą w farmy druku 3D. Ponieważ jedna Zortrax Inkspire może wykonać 77 zaślepek HDMI w ciągu półtorej godziny, 30 współpracujących ze sobą drukarek może zaoferować przybliżoną miesięczną moc produkcyjną rzędu 360 000 do ponad 500 000 części, w zależności od ilości zmian pracujących przy obsłudze farmy. Dlatego Zortrax Inkspire może służyć jako narzędzie krótko, średnio lub wysokoseryjnej produkcji.

Dostępne żywice

Zortrax Inkspire pracuje na dedykowanej żywicy Zortrax Resin Basic. Pozostałe żywice, które można utwardzić światłem o długości fali 405 nm, są w pełni obsługiwane.

Zortrax Resin Basic

Zortrax Resin Basic to fotopolimer zaprojektowany specjalnie dla Zortrax Inkspire. Gwarantuje nienaganną dokładność detali i doskonałe właściwości mechaniczne. Jest dostępny w kolorze białym.

Pozostałe żywice

Żywice zewnętrznych producentów kompatybilne z Zortrax Inkspire to m.in. specjalne fotopolimery przeznaczone do zastosowań w protetyce stomatologicznej lub projektowaniu biżuterii.

Zastosowanie

Drukowanie 3D w żywicy to technologia idealna dla profesjonalistów pracujących w dziedzinach, w których potrzebne są bardzo małe, ale niezwykle szczegółowe modele. Precyzja i szybkość Zortrax Inkspire sprawia, że jest to przełomowe narzędzie dla inżynierów, dentystów i jubilerów.

Elastyczna produkcja

Drukarki Zortrax Inkspire 3D oferują elastyczne możliwości produkcyjne dla firm wymagających niewielkich, ale precyzyjnych komponentów. Zortrax Inkspire to także doskonałe narzędzie dla inżynierów pracujących w działach badawczo-rozwojowych lub przy liniach produkcyjnych w motoryzacji, lotnictwie czy elektronice użytkowej.

Sztuka i rozrywka

Małe, ale pięknie zaprojektowane modele wydrukowane 3D w żywicy są przydatne dla artystów i branży rozrywkowej. Szczegółowe figurki mogą być wykonane do gier planszowych. Małe skomplikowane prezenty w limitowanych seriach są idealne dla działów marketingu i PR.

Protetyka stomatologiczna

Drukowanie 3D w żywicy jest szczególnie przydatne do wykonywania odlewów dentystycznych szybciej i wydajniej. W porównaniu z tradycyjnymi technikami modelowania dentystycznego, Zortrax Inkspire umożliwia mniej inwazyjne zabiegi wymagające niewielkiego lub żadnego zaangażowania pacjenta. Wydrukowane w 3D modele jamy ustnej pacjentów służą do wykonywania odlewów dentystycznych, protez i mostów.

Biżuteria i wzornictwo

Modelowanie skomplikowanych pierścionków, naszyjników i innej biżuterii wymaga ogromnej precyzji, jaką oferuje dobra drukarka 3D pracująca na żywicy fotopolimerowej. Modele drukowane w 3D są używane w procesie odlewania w wosku traconym. Model główny zanurzany jest w ogniotrwałym materiale odlewniczym w celu utworzenia formy do ostatecznych wyrobów jubilerskich wykonanych z różnych metali.

Chirurgiczna precyzja

Od sztuki po inżynierię, Zortrax Inkspire jest idealny we wszystkich branżach, w których wymagana jest najwyższa precyzja. Rozmiar pikseli 50x50 mikronów i minimalna wysokość warstwy 25 mikronów pozwala drukować modele 3D bez widocznych warstw lub pionowych linii. Ludzkie oko nie może zobaczyć pojedynczych pikseli, gdy obraz posiada ponad 336 pikseli na cal. Gęstość pikseli w modelach 3D drukowanych na Zortrax Inkspire przekracza tę wartość niezależnie od kąta patrzenia.

Z-SUITE dla Zortrax Inkspire

Z-SUITE to dedykowane oprogramowanie do cięcia modeli na warstwy i zarządzania farmami druku 3D, które jest dostępne bezpłatnie z każdą drukarką 3D Zortrax. Teraz posiada wiele dodatkowych funkcjonalności, które sprawiają, że praca z Zortrax Inkspire to bezproblemowe doświadczenie.

Planowane przerwy
Z-SUITE oblicza, ile żywicy potrzeba do wydrukowania każdej warstwy modelu i pozwala zaplanować pauzę dokładnie wtedy, gdy konieczne jest ponowne napełnienie.
Inteligentne podpory
Czasy utwardzania światłem UV dla modelu i struktur podporowych można ustawić niezależnie.
Zdalne sterowanie
Wydruki można monitorować, wstrzymywać lub wznawiać zdalnie na każdej drukarce Zortrax Inkspire podłączonej do tej samej sieci W-Fi.

Akcesoria

Zortrax Ultrasonic Cleaner

dla Zortrax Inkspire
Zortrax Ultrasonic Cleaner to urządzenie do automatycznego czyszczenia modeli, wykorzystujące fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości rozchodzące się w wodzie. Po prostu napełnij pojemnik wodą, włóż model i włącz urządzenie. Proces czyszczenia trwa zwykle do 20 minut.

Specyfikacja techniczna Inkspire

Parametry procesu druku

Technologia druku
UV LCD
Wielkość pojedynczego piksela
50 mikronów (0,05 mm)
Grubość warstwy
25, 50, 100 mikronów
Prędkość wydruku
20-36 mm/h

Parametry urządzenia

Obszar roboczy
74 x 132 x 175 mm
Struktury podporowe
Usuwalne mechanicznie – drukowane z materiału modelowego
Źródło światła
Zintegrowane światło UV (długość fali 405 nm)
Łączność
Wi-Fi, Ethernet, USB
System operacyjny
Android
Procesor
Quad Core
Wyświetlacz
Dotykowy; 4" IPS 800 x 480
Dostępne materiały
Zortrax Photopolymer Resin Basic
Zewnętrzne materiały
Obsługiwane

Charakterystyka oprogramowania

Pakiet oprogramowania
Z-SUITE
Obsługiwane typy plików
.stl, .obj, .dxf, .3mf, .zcodex
Wspierane formaty
.cws, .zcodex
Obsługiwane systemy operacyjne
Mac OS X / Windows 7 i nowsze wersje

Waga i wymiary fizyczne

Wymiary urządzenia (S x G x W)
210 x 210 x 420 mm
Wymiary pudła transportowego
315 x 312 x 530 mm
Waga transportowa
10,5 kg
Waga urządzenia*
9,2 kg
Waga netto
7,6 kg

Parametry temperaturowe

Temperatura pomieszczenia dla pracującego urządzenia
20 - 30° C (68 - 86° F)
Temperatura przechowywania
0 - 35° C (32 - 95° F)

Parametry elektryczne

Natężenie prądu wejściowego
110 V ~ 5,9 A 50/60 Hz ; 240 V ~ 2,5 A 50/60 Hz
Maksymalny pobór mocy
50 W

Zawartość zestawu

Drukarka 3D, Z-SUITE, Starter Kit, Zortrax Photopolymer Resin Basic (500 ml)

Dodatkowe informacje

Wszystkie informacje znajdujące się w tej broszurze i specyfikacji mogą zostać zmienione bez powiadomienia.

Zortrax Inkspire

Nie przegap premiery Zortrax Inkspire, naszej nowej żywicowej drukarki 3D. Wypełnij formularz by dostać powiadomienie kiedy drukarka trafi do sprzedaży i zapoznaj się z broszurą.